![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Skål 811199
*
nr 81 1199
SKÃ…L
Keramik, Josef Ekberg, H7 cm
Utrop:
100 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 17 september 2001
kl 16:00:00
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: josef ekberg keramik skål svensk keramik svenska keramiker
-
5256 Kaffe/teservis..
38 delar, Blå Blom, Gustavsberg, 6 tekoppar, 17 ka..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:18
-
5085 Skål
Falkenberg. Diameter: 31cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:27
-
5053 Skål
Glas. Signerad. Diameter: 22cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:01
-
5081 Skålar & vas
5 delar, bland annat Höganäs
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:49
-
5010 Skålar med lock
+ fat, 2 + 2 delar, Nysilver / träknopp, Råström. ..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:32
-
5009 Skålar på fot
Ett par, silver, Birmingham England, Genombruten d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:53
*
SKÃ…L
nr 81 1199
SKÃ…L
Keramik, Josef Ekberg, H7 cm
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 17 september 2001 |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: josef ekberg keramik skål svensk keramik svenska keramiker
-
5256 Kaffe/teservis..
38 delar, Blå Blom, Gustavsberg, 6 tekoppar, 17 ka..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:18 -
5085 Skål
Falkenberg. Diameter: 31cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:27 -
5053 Skål
Glas. Signerad. Diameter: 22cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:01
-
5081 Skålar & vas
5 delar, bland annat Höganäs
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:49 -
5010 Skålar med lock
+ fat, 2 + 2 delar, Nysilver / träknopp, Råström. ..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:32 -
5009 Skålar på fot
Ett par, silver, Birmingham England, Genombruten d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:53